Samba ve Futbolun Şehri Rio De Janeiro

Ana SayfaBrezilyaRio De JaneiroSamba ve Futbolun Şehri Rio De Janeiro

Rio De Janeiro, İnsanların şiddet korkusuyla kendi sınırları içinde yaşadıkları, ancak sokaklarda şarkı söylemekten korkmadıkları, gece sabahlara kadar diskolarda, barlarda çılgınca eğlendikleri bir kent.

Yaşamın da doğa gibi zıtlıklarla dolu olduğunu göstermek için pürüzsüz denizin yalçın dağları okşadığı bir kent.
Havalimana yakın plajdaki kaldırımların siyah ve beyaz taşlardan, karanlık ve ışıktan yapılmış olduğu bir kent.
Her renkten ve her inançtan kadın ve erkeğin bir arada yaşadığı, asla bu konuda tartışmasalar da , en iyi latin dansı veya en iyi futbol takımı gibi küçük şeyler yüzünden birbirlerini öldürdükleri bir kent. Günde 47 faili meçhul cinayet ile Dünyanın en tehlikeli kenti.


Orta yolun olmadığı , ormanların kent merkezinde ,yüksek binaların banliyölerde bulunduğu bir kent. Aşk ve nefretin olduğu ,sakinlerinin burada yaşamak üzere durmaksızın yakınıp protesto gösterileri yaptığı bir kent. Belediye başkanlarının gelip gittiği, ne kadar uğraşsalarda bir türlü yok edemedikleri kent. Geçmişin ihtişamının bugünün çılgınlığı ve geleceğin umudu olduğu bir kent.

Gerçek yaşam kalitesinin hayatın zor,gergin,sert,komik,çılgın,dayanılmaz ve unutulmaz olmasında yattığı bir kent. Kent diyebileceğiniz bir kent ; siyaseten yanlış ve kalleşçe tehlikeli. Diğer kentlerin sıkıcı dairesel yerleşimine uymayı reddettiği için sınırlarından birini denizin belirlediği ve dağlar nedeniyle yapıların sahil boyunca bir çizgi uzandığı bir kent.

Tüm bu unsurları barındıran ikinci bir kent bulursanız , lütfen bana haber verin .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz