Türk Hava Yolları ayrıcalıkları ile Londra Uçak Bileti Ayrıcalıkları

0
235
türk hava yolları

Londra’nın Tarihi: Bir Dünya İmparatorluğunun Başkenti

THY ile Londra uçak bileti aldıktan sonra bir zamanlar “Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluk” olarakadlandırılan İngiltere’nin başkentine hem hızlı hem de konforlu bir şekilde gelebilirsiniz. İngiltere gerek tarihi eserleri gerekse kültürel mimarisi bakımından pek çok zenginliğe sahiptir. Londra başkent olduğu için, geldiğiniz zaman gezip görmeniz gereken pek çok yer vardır.  Londra tarihi yerler haricinde ülkenin Shakespeare gibi dünyaca ünlü isimleri de ayrıca bulunmaktadır.

Londra’nın Tarihi Mimarisi: Birbirinden Güzel Eserler

Londra tarihi mimarisi önemli pek çok eseri barındırır. Örneğin Westminster Sarayı ya da Parlamento Binası onlardan biridir. 11. yüzyılda inşa edilen bu saray, zaman içinde bir dizi yangın felaketiyle karşı karşıya kalmıştır. İngiltere krallarının başlıca ikametgahı olan saray, 1512’deki büyük yangına kadar bu rolünü sürdürmüş, ancak yangından sonra büyük zarar görmüştür. Ne var ki daha sonra İngiltere Parlamentosu ve Adalet Divanı için bir ev haline gelmiştir. Avam Kamarası ve Lordlar Kamarası, bir dönemler burada toplanmıştır. 1834 yılında, sarayın ortaçağdan kalan son bölümleri de dahil olmak üzere, önceki yangından çok daha büyük bir yangın çıkmış ve bu tarihi yapı büyük ölçüde tahrip olmuştur. Bu olaylardan sonra sadece Westminster Hall, St. Mary Şapeli’nin tavan kemerleri, St Stephen Kilisesi’nin manastırı ve Jewel Tower gibi bazı yapılar ayakta kalmıştır. Bunun yanı sıra Big Ben, yani Elizabeth Kulesi de unutulmaması gereken bir adrestir. Londra’nın ikonik yapılarından biri hiç şüphesiz Elizabeth Kulesi veya daha yaygın olarak bilinen adıyla Big Ben’dir. Big Ben terimi, kuledeki devasa 13 tonluk çanın adıdır; ancak zamanla tüm kuleye atıfta bulunmak için kullanılmıştır. Westminster Sarayı 1834’te çıkan bir yangın sonucu zarar gördüğünde, saray kompleksini yeniden inşa eden mimar Charles Barry, 1844’te bu ünlü 96 metrelik saat kulesini tasarlamıştır. Başlangıçta Big Ben olarak bilinen çanın yerine farklı bir çan bulunmuştur. Ancak bu çan onarılamayacak şekilde çatlamıştır. Sonrasında ise çatlayan çanın metalini eriterek yerine Big Ben çanı yapılmıştır.

Londra’nın Tarihi Kültürü

Londra tarihi sokakları kadar kültür tarihi de büyük bir önem sahibidir. Örnek olarak asker değişimleri onlardan bir tanesidir. Asker değişimi Nisan-Temmuz ayları boyunca her gün saat 11.30’da, Ağustos-Mart ayları için ise belirli günlerde sarayın önünde gerçekleşmektedir. Ancak değişim saati zaman zaman dönemsel olarak değişebilir.

Londra’ya Uçak Bileti: Tarihi Şehri Keşfedin

Londra tarihi eserleri hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, unutulmaması gereken bir diğer adres de British Museum’dur. British Museum insanlık tarihine ait 2 milyon yıldan fazla bir süreyi kapsayan eşsiz bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır ve bu nedenle dünyanın en saygın müzelerinden biri olarak kabul edilir. Aslında bu kurum sadece bir müze değil, her dönemden ve farklı medeniyetlerden gelen somut kültür öğelerinin bir araya getirildiği kapsamlı bir koruma ve sergileme merkezidir. British Museum, 1753 yılında kurulmuş olup yılda altı milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Müze koleksiyonunda Parthenon Tapınağı’ndan gelen heykeller, Mısır’dan gelen mumyalar, Roma dönemine ait kalıntılar, Kuzey Amerika yerli kültürlerine ait objeler, modern sanat koleksiyonları ve geçici sergiler için ayrılan bölümler bulunmaktadır. Ayrıca beş çayı keyfi yapmak isterseniz müzenin kafesi oldukça uygun bir seçenektir. Tüm bunlar Londra uçak bileti aldıktan sonra görebileceğiniz yerlerden bazılarıdır.

Türk Hava Yolları ayrıcalıkları ile Londra Uçak Bileti Ayrıcalıkları

Yurt dışı yolculuklarınızı avantajlı ve ayrıcalıklı bir hale getirmek istiyorsanız, Türk Hava Yolları Londra uçak bileti konusunda da size en güzel seçenekleri sunmaktadır. Profesyonel uçul ekipleri ile kaliteli ve konforlu bir şekilde, mükemmel bir uçuş deneyimi kazanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz